Venkovní stínění

V čem je exteriérové stínění lepší oproti interiérovému stínění? U interiérového stínění je světlo a především teplo zachyceno až v okamžiku, kdy projde sklem do interiéru. Část tepla pronikne do místnosti, část tepla vnitřní žaluzie pohltí a začne se zahřívat. Ovšem venkovní stínění odstíní nejen světlo, ale současně zachytí i podstatnou část teplého záření. Stejně jako vnitřní žaluzie se zahřívá a část tepla vyzařuje směrem ke sklu, nicméně k cirkulaci zahřívaného vzduchu clonou a sklem je podstatná část tohoto tepla odvětrávána.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat sluneční záření pronikající do místnosti a ovlivňují tak tepelné klima v interiéru. Možný výběr ze široké škály barev. Ovládání k dispozici manuální nebo motorové.

Venkovní rolety

Venkovní rolety jsou vhodným prostředkem pro dokonalé zastínění interiéru, který zároveň snižuje hlučnost z okolí. V letním období zamezují přehřívání interiéru a naopak v zimním období zamezují úniku tepla. Rolety zajistí soukromí před pohledy zvědavých sousedů a mohou tvořit účinnou překážku proti zlodějům. Chrání vaše okna před povětrnostními vlivy a znatelně prodlužují jejich životnost. Díky jednoduchému ovládání a montáži jsou rolety jednou z nejlepších možností při výběru exteriérové stínící techniky.

Screenové rolety

Tyto rolety se využívají jako dominantní estetický prvek k zastínění prosklených fasád a oken nebo také pergol, altánů či zimních zahrad. Hlavní předností je především použití speciálních technických látek, které umožňují částečný prostup světla do interiéru a vizuální kontakt s okolím a zároveň dostatečné soukromí.