Terasy a terasové podlahy

Venkovní terasy a terasové podlahyVenkovní terasy Decking

Oboustranně drážkovaný venkovní Decking – Massaranduba z exotické dřeviny Massaranduba v provedení síle 25 mm a v různých délkách je vynikajícím řešením jako podlahovina pro terasy, střešní terasy, balkony, prostory kolem bazénů, zahradní chodníky, ale také jako sluneční clony nebo pro stavbu pergol.

Botanický název : Mimusops huberi Standl
Původ : Jižní Amerika, Guajana, Brazílie
Technická data : Váha  1100 kg na 1m3

 

Odolnost – životnost: Vysoká tvrdost, dlouhá životnost, odolnost proti obrusu, dobrá pružnost, bez nutnosti chemického ošetření, Massaranduba patří mezi dřeviny s největší odolností proti plísním.

Zbarvení: Barva čerstvého řezu vínově červená, postupně ztmavne na tmavě červenohnědou barvu. Celková struktura je rovnovlákná. Dřevo obsahuje pryskyřičné a krystalické látky ve velkém množství, nevhodná na použití obklad domu.

Vlastnosti: Střední stupeň sesychání do 10%, střední stupeň zakřivení, malé růstové defekty, místy míza na koncích.

Obsah látek: Tanin, který může být mírně vyplavován ze dřeva například deštěm ve formě hnědé tekutiny, proto zamezte kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které by mohli být obarveny. Odvod dešťové vody zajistěte trubkovým systémem nebo kanalizací v případě, že je montáž prováděna v patrech nebo balkonech. Pro montáž používejte pouze ocelové nerezové šrouby.

Použití : terasy

Výška podlahy : 50mm
* Decking z dřeviny Massaranduba:
o Tloušťka: 25 mm
o Rozměr: 145 x 2400 – 5400 mm

* Podkladní rošty pod protiskluzné palubky:
o Tloušťka: 44 mm
o Rozměr: 68 x 2400 – 5400 mm