Klasické parkety

Dřevěné klasické parkety jsou využívány pro podlahy v bytech, rodinných domech či jiných bytových i nebytových prostorech a to především díky své osvědčené životnosti.

Nabízíme vám různé druhy parket – s živou přírodní strukturou obsahující zdravé suky, parkety bez suků a s malými barevnými odchylkami.

Díky rozdílným jakostním kategoriím (Extra, Natur, Standard, Rustikal, Industri) lze dosáhnout velmi originálních podlah. Každý typ použitého dřeva (buk, dub, jasan, javor a veškeré exotické dřeviny) je vhodný pro různorodý typ interiéru. Tvrdost, barevnost i reliéf dřeva je u každé dřeviny odlišný, a proto je důležité pečlivě vybírat materiál pro vaši podlahu kterou si zvolíte.

Dřevěné parkety mají dlouho životnost i odolnost a nedrží v sobě nečistoty a prach. Díky tomu jsou hygieničtější a přírodní vzhled je pro většinu lidí příjemnější než umělé materiály. Navíc oproti laminátovým podlahám parkety nabízejí lepší možnost renovace, tudíž se jejich životnost prodlužuje.

Dřevěné parkety vyrobené z bukového dřeva mají velmi jemný reliéf, který nejvíce vynikne ve výběrové jakosti. Je vhodná především pro jemné moderní interiéry, u kterých nechcete pozornost poutat na podlahu, ale potřebujete jen vhodně umocnit ráz místnosti.

Jakostní kategorie Natur, Standard je naproti tomu vhodná pro interiéry, u kterých chcete výrazné a originální dřevěné klasické parkety s viditelnými prvky přírodního dřeva – odlišné odstíny, suky a reliéfy. Podobně výrazné jsou i dubové parkety v kategoriích Rustikal.

Vzhledem výroby parket s levým a pravým zámkem je možno skládat do mnoha obrazců a tak vytvořit originální podlahu dle vašeho požadavku.