Posuvné systémy

V této kategorii Vám představujeme posuvné dveře na balkón, terasu či zahradu. Posuvné dveře jsou hodně specifické a v poslední době také velmi oblíbené.

PSK portály patří k levnějším druhům posuvných dveří. Vyrábějí se ze stejných profilů jako balkonové dveře. Křídlo PSK portálu se vysouvá do prostoru, a následně zasouvá do strany. Zdvižně posuvné dveře neboli HST portály umožňují vybavit dům prosklenou stěnou prakticky neomezených rozměrů. Přes značnou hmotnost se křídla ovládají jednou rukou, takže s nimi nebudou mít problém ani děti. Přitom šetří místo – křídla se zasouvají do sebe a v místnosti neblokují žádný manipulační prostor na rozdíl od posuvně sklopných dveří PSK.

1. Posuvně sklopné dveře PSK

Posuvně sklopné dveře neboli PSK portály se ovládají jedinou klikou a stávají se tak zajímavou alternativu klasickým dvoukřídlovým balkonovým dveřím. Dveře je také možno vyklopit a místnost průběžně větrat. Posuvně sklopné dveře vyrábíme jednokřídlé i dvoukřídlé. PSK dveře jsou cenově přijatelnější variantou posuvných systémů. Barevnost PSK portálů můžete jednoduše sladit s okny, jelikož se používají totožné vzorníky. K PSK portálům vyrábíme ve stejném provedení okna a vchodové dveře

 

 

2. Zdvižně posuvné systémy HST

Zdvižně posuvné dveře neboli HST portály poskytují prakticky neomezenou prosklenou plochu (maximální šířka konstrukce 6,5 metrů). Od balkonových dveří se liší hned v několika základních parametrech. Díky zabudovanému prahu umožňují bezbariérový průchod na zahradu či balkon, a umožňují tak maximálně propojit interiér s exteriérem. Systém dveří je sestaven tak, aby se i při jejich vysoké hmotnosti daly lehce otevírat, doslova jednou rukou. Křídla se do sebe zasouvají, takže šetří místo. U větších prosklených ploch doporučujeme použití bezpečnostních skel. Barevnost HST portálů můžete jednoduše sladit s okny, jelikož se používají totožné vzorníky.

Plastové HST portály

Nejdostupnější portály s dlouhou životností.

Hliníkové HST portály

Vysoce odolné a stabilní portály s moderním designem.

Dřevěné HST portály

Klasický design okna s vynikajícími izolačními vlastnostmi.

Dřevohliníkové HST portály

Dřevěné portály s hliníkovým opláštěním.

Plastohliníkové HST portály

Kombinace moderních plastových profilů s hliníkovým opláštěním spojuje výhody dvou velice rozdílných materiálů: optimální tepelná a protihluková izolace plastového okna se setkává s moderním hliníkovým vzhledem v téměř neomezené barevnosti.