6 rychlých tipů jak udržovat podlahu

Chcete využít maximální dobu životnosti Vaší podlahy a přitom ji zachovat jakou novou? S podlahami máme již přes 20 let praxe, a proto Vám můžeme dát pár rychlých a snadných tipů.

1.   Větráním pomůžete i Vaší podlazeBona-Spray-Mop-what-you-get-in-a-kit-263x300

Životnost a vzhled Vaší dřevěné podlahy ovlivňuje spousta faktorů, jedním z nich jsou i podmínky v místnosti – je to především vlhkost a teplota. Optimální vlhkost v místnosti je 55-65 % a teplota mezi 18 – 22 stupni Celsia. Proto občas nezapomeňte vyvětrat.

2.   Nečistoty jsou jako brusný skelný papír

Všechny nečistoty, potažmo všechny malé části a především písek, působí na Vaši podlahu jako brusný skelný papír. Takže pokud máte chvíli, doporučeným mopem podlaze nikdy neuškodíte.

Proti zanášením nečistot doporučujeme využívat rohožky na očistění Vaší obuvi, a to nejlépe před i za vchodové dveře.

3.   Nezapomínejte na chrániče nábytku

Stoly, židle a jakýkoliv další nábytek bez chráničů, může způsobit na Vaší podlaze rýhy, škrábance a vtisky. Proto doporučujeme používat plstěné chrániče nábytku, které naleznete v každém obchodě specializovaným na nábytek.

Také nezapomeňme na kolečkové kancelářské židle, ty by měly mít samozřejmě uzpůsobeny pojezdové kroužky.

4.   Vylité tekutiny

Nikdy nenechávejte na podlaze a především na parketách stát žádnou tekutinu. Vždy co nejrychleji zasáhněte a tekutinu odstraňte.

5.   Odstraňování skvrn

V první fázi doporučujeme pokusit se odstranit skvrny vlhkým hadrem. Využít případně můžete i trochu mýdla nebo odpalovacího prostředku.

Těžko odstranitelné skvrny

Na skvrny jakou jsou šmouhy od podrážek bot, saze, zaschlé zbytky potravin, mastnoty či asfalt můžete použít zředěný mycí benzín či líh.

Fixy, rtěnky a další malovátka

Skvrny a čáry od tuše, fixek a další případné čmouhy můžete odstranit pomocí směsi vody a lihu, a to nejlépe v poměru 1:1.

Žvýkačky a vosk

Pozůstatky od vosku ze svíček nebo žvýkačku můžete také lehce odstranit – stačí místo na podlaze ochladit ledovým sprejem nebo kouskem ledu (nejlépe v sáčku) a poté opatrně seškrábnout.

6.   Pozor na agresivní prostředky!

Čistit každou podlahovou krytinu můžete běžně dostupnými prostředky – vysavačem, smetákem či mopem. Avšak nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, ty mohou narušit například lakovaný povrch!

V příštím díle Vám poradíme, jak se starat přímo o dřevěné podlahové krytiny – jakou jsou třeba lakované nebo voskované parkety.

Žádejte odborníky!

Pokud si nejste s údržbou či čistěním jistí, neváhejte nás kontaktovat! Nebo také využijte naší nabídky odborného čištění a servisu.

UPOZORNĚNÍ: Zmiňujeme všeobecně známé postupy při údržbě a čistění dřevěných podlahových krytin. Naše firma BP Parket plus spol. s.r.o. neneseme žádnou odpovědnost za škody způsobené využitím těchto postupů!